سبد خرید

با ما تماس بگیرید: 02128426296

ارسال ویژه پتیشا RUN مخصوص شهر تهران

نگهداری و خصوصیات سگ اشپیتز پاکوتاه

سگ اشپیتز

سگ اشپیتز یک حیوان بسیار خوشحال، باهوش و مهربان می باشد که علاقه بسیار زیادی به پریدن بر روی پاهای عقبی خود دارد. این سگ حیوانی بسیار سرگرم کننده است و شجاع می باشد. از سنین کودکی به این حیوان باید آموزش داد تا گوش به فرمان رئیس خود باشد و در غیر این صورت اصلا به حرف های صاحب خود گوش نمی دهد. به این حیوان باید آموزش داد تا از کودکی نسبت به سایر حیوان ها تندخو نباشد. این حیوان نیاز شدید به پیاده روی دارد و با این روش می توان انرژی فیزیکی او را تخلیه کرد.

سگهای اشپیتز معمولاً به دلیل شکل ظاهری، که شامل خزهای بلند و متراکم، پوزه نوک تیز و گوشهای ایستاده و اغلب دم پیچ خورده است، تشخیص آنها را آسان می کند.

سگهای اسپیتز برای سرما ساخته شده اند و غالباً بومی مناطق خنک دنیا هستند، جایی که آنها عادت به زندگی در خارج و هوای بیش از حد سرد را دارند که مناطق منجمد را مشخص می کند.

مشاهده محصولات مخصوص سگ اشپیتز

غذای سگ اشپیتز

خصوصیات رفتاری سگ اشپیتز

سگ اشپیتز از جمله سگ هایی است که از هیچ علاقه ای به همنوعان خود ندارد و به بقیه سگ ها و سایر انسان ها پارس می کند. به همین خاطر باید از سنین کودکی به آموزش های لازم را داد تا از پارس کردن او جلوگیری شود. سگ اشپیتز یک سگ بازیگوش است و بهتر است از همان ابتدا به او یاد بدهید که شما رئیس هستید و در غیر این صورت اصلا به حرف های شما گوش نخواهد داد و از دستورات شما پیروی نخواهد کرد. سگ اشپیتز یک حیوان بسیار با نمک و بسیار باهوش می باشد که به راحتی نمی توان این حیوان تحت تعلیم های خود در آورد. این حیوان علاقه بسیار شدید به صاحب خود دارد و اصلا میانه خوبی با کودکان و بچه ها ندارد.

اسپیتز آلمانی سگی پرانرژی است که دوست دارد خانواده را راضی کند و در مرکز توجه قرار گیرد. آنها انرژی بالایی دارند و ترجیح می دهند بیشتر در اطراف حیاط یا خانه بدوند تا اینکه داخل آن بمانند و به آغوش کشیده شوند. سگ های اشپیتز بسیار فعال و عاشق بازی هایی هستند که شامل دویدن و تعقیب اسباب بازی هایشان است.

این توله سگهای کوچک نسبت به غریبه ها احتیاط می کنند. صدای بلند پارس کردن آنها ممکن است در مقابل افرادی که نمی شناسند به گوش برسد. آنها بسیار باهوش هستند اما می توانند لجبازی کنند. برای اطمینان از اینکه این توله سگها مطیع و به خوبی آموزش دیده اند، به یک مربی با اراده قوی نیاز است. اگر یک نگهبان می خواهید که هر کسی را که ممکن است به در شما نزدیک شود هشدار دهد، اشپیتز می تواند گزینه مناسبی باشد.

آنها برای خانه و خانواده از هر اندازه مناسب هستند و می توانند در یک آپارتمان یا خانه زندگی کنند، هرچند که به ورزش و توجه زیادی نیاز دارند.

ویژگی‌های ظاهری سگ اشپیتز

نژاد سگ Spitz شباهت زیادی به سگ‌های اسکیمو امریکایی دارد مخصوصا اگر رنگ این سگ سفید باشد، تشخیص این دو نژاد از همدیگر کمی دشوار خواهد بود. سگ‌های Spitz یک سگ دارای اندامی متوسط می‌باشند که ظاهری شبیه به روباه دارند. Spitz‌های فنلاندی دم مستطیلی دارند که معمولا به سمت کمر خم شده است و فرمی بسیار زیبا به بدن این سگ داده است

پوزه نژاد Spitz تقریبا کشیده و چشمانی گرد و کوچک دارد. گوش‌های ریز و بادامی شکل داشته و  صدای پارس کردن سگ‌های Spitz معمولا هم زیاد و هم بلند است. سگ‌ها پر جنب و جوش و پر ارژی محسوب می‌شوند.

 • قد : ۱۷٫۵-۲۰ اینچ (نر)/۱۵٫۵-۱۸ اینچ (ماده)
 • وزن : ۲۵-۳۳ پوند(نر)/۲۰-۲۸ پوند(ماده)
 • طول مدت زندگی : ۱۳-۱۵ سال
 • طول عمر: 12-14 سال

بیماری‌های احتمالی: در رفتگی کشکک زانو یا جمع شدن اشک در چشم

شرایط نگهداری از سگ اشپیتز

سگ‌ها Spitz معمولا سگ پر سر و صدا و شلوغی هستند. این ویژگی معمولا در خانه هایی که ممکن است همسایگان از این سر و صدا شاکی شوند کمی  اذیت کننده خواهد بود. بهترین مکان برای زندگی یک سگ اشپیتز یک خانه حیات دار است.

مانند همه نژادهای سگ، شما باید با معاینات منظم دامپزشکی اشپیتز خود همراه باشید تا هرگونه نگرانی در مورد سلامتی را زود تشخیص دهید. دامپزشک می تواند به شما کمک کند تا یک روال مراقبت برای سلامتی سگ شما ایجاد کند.

توصیه های مراقبت از سگ اشپیتز

اسپیتز آلمان مستعد افزایش وزن است و سطح انرژی بالایی دارد. اطمینان حاصل کنید که سگ شما حداقل یک جلسه پیاده روی خوب نیم ساعته تا یک ساعته در روز با چند جلسه بازی خوب و فعالیت و پیاده روی های کوتاهتر دارد.

گوش آنها را روزانه از نظر وجود آوار و آفات بررسی کنید و طبق توصیه دامپزشک آنها را تمیز کنید. ناخن های سگ خود را قبل از اینکه خیلی بلند شود کوتاه کنید (معمولاً یک یا دو بار در ماه). موی آنها نباید بر روی زمین کشیده کنند. آرایشگر سگ شما می تواند در این مورد کمک کند.

نگرانی اصلی شما در مورد مراقبت های اسپیتز حفظ سلامت دهان و دندان آنها خواهد بود. شما باید روزانه دندان های آنها را مسواک بزنید، زیرا نژادهای کوچک مستعد مشکلات دندان هستند. دامپزشک می تواند به شما نحوه مسواک زدن صحیح دندان های سگ را آموزش دهد.

سگ اشپیتزویژگی های سگ اشپیتز

یکی از ویژگی های منحصر بفرد این حیوان وجود پوشش بسیار ضخیم بر روی بدن و شانه های او می باشد که چند لایه دارد. لایه اولیه یک پوشش بلند و زیبا می باشد که بر روی لایه زیرین قرار دارد و لایه زیرین که بسیار زبر و خشن می باشد. این سگ را باید دائما تمیز نگه داشت، چرا که در غیر این صورت موهای بدن او در هم فرو می روند و مشکلات زیادی را برای او ایجاد می کنند. نباید به تنهایی بر روی موهای سگ شانه کشید بلکه باید از برس های مخصوص برای جدا کردن پوشش ها استفاده کرد.

تاریخچه:

به نظرمی رسد که نژاد اشپیتز نشعت گرفته از نژاد بزرگ Samoyed می باشد،این نژاد بالای 100 سال است که در آلمان بعنوان همراه و دوست انسانها شناخته شده،نوع مینیاتور آن اولین بار از منطقه Pomerania به انگلستان وارد شد اما توجه داشته باشید که مینیاتور اشپیتز از نژاد Pomeranian متفاوت می باشد

طبقه بندی نژاد انواع سگ اشپیتز

انواع متفاوتی برای سگ‌های Spitz وجود ندارد و این سگ تنها با ریشه فنلاندی شناخته می‌شود. تنها تفاوت در سگ‌های Spitz فرق میان رنگ‌های آن است. اما مدل هایی از آن مشاهده می‌شود که نام هایشان به این ترتیب است :

 • Keeshond
 • Akita
 • Schipperke
 • Samoyed
 • Norwegian lundehund
 • Pomeranian
 • Jindo
 • Shiba Inu
 • Chow Chow

تغذیه نژاد اشپیتز

میزان توصیه شده روزانه: ۱.۷۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای خشک در روز که توصیه میشود به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای سگ اشپیتز مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

یک رژیم ایده آل اشپیتز با انرژی بالا تنظیم شود. اگر بیش از حد غذا بخورند تمایل به افزایش وزن دارند، بنابراین باید به یک برنامه منظم تغذیه پایبند باشید و در طول روز غذا را کنار نگذارید.

مانند همه سگها، نیازهای غذایی اشپیتز آلمان از توله سگ به بزرگسالی تغییر خواهد کرد. شما باید از دامپزشک خود بخواهید که در مورد رژیم غذایی اشپیتز توصیه هایی را ارائه دهد، زیرا برای ارائه یک توصیه خاص تنوع زیادی در بین سگها وجود دارد – از جمله وزن ، انرژی و سلامتی -.

کودکان و سگ اشپیتز

از آنجا که اسپیتز آلمانی یک سگ کوچک است، می توانند به راحتی توسط کودکان بیش از حد هیجان زده آسیب ببینند. اشپیتز آلمان ترجیح می دهد بیشتر در اطراف بزرگسالان یا بچه های بزرگتر باشد که می دانند چگونه به آرامی بازی کنند. برای کودکانی که زود می آموزند چگونه به درستی به یک سگ کوچک نزدیک شوند و بازی کنند، اشپیتز آلمانی می تواند یک همراه عالی باشد.

ارتباط با سایر حیوانات

وقتی صحبت از دیگر حیوانات خانگی می شود، اشپیتز در مواجهه با حیوانات آرام و اهلی، به راحتی کنار می آید و می تواند با آنها معاشرت نماید. بهتر است البته همانطور که گفته شد، اشپیتز آلمانی به طور طبیعی دیگر حیوانات را دوست ندارد و ممکن است ترجیح دهد تنها حیوان خانگی در خانه باشد.

بسیاری از اشپیتزها با سگها و گربه های دیگر به خوبی کنار می آیند، بنابراین این امر به آموزش، معاشرت اجتماعی و البته شانس شما برمی گردد.

سگ اشپیتز و آب و هوای گرم

یادتونه گفتیم محل اصلی زندگی اشپیتزها قطب و منطقه سیبری بوده؟ به همین خاطر اشپیتزها نباید خیلی در معرض هوای گرم باشن پس صبح‌های زود یا عصرهایی که هوا خنک‌تر هست زمان مناسب‌تری برای بازی و فعالیت‌های فیزیکی هستن.

جهت آشنایی با سایر نژادهای حیوانات خانگی با مقالات پتیشا همراه باشید، همچنین برای خرید انواع محصولات مورد نیاز سگ، به فروشگاه پتیشا مرکز خرید غذا و لوازم ضروری حیوانات خانگی مراجعه کنید.

2 comments

 1. سلام وقت بخیر‌ من قصد دارم یک سگ ۴ یا ۳ ماه اشپیتز بگیرم . اما مادرم از لحاظ خرابکاری یاگاز‌ گرفتن یکم نگران هست میخواستم اگر میشه راهنمایی کنید .

  1. سرکار خانم، کلا سگ ها در دوزه تولگی جنب وجوش زیادی دارند و نگهداری اونها در محیط بسته کمی سخته چرا که احتیاج به تخلیه انرژی دارند.
   پیشنهاد پتیشا برای شما این هست که ،
   1 حتما در طول روز یک تایم 45 دقیقه تا 1 ساعتی رو به بازی با سگتون اختصاص بدین تا انرژی تخلیه بشه
   2 از اسباب بازی های دندانی ( جویدنی) استفاده کنید تا از گاز گرفتن دوری کنه
   3 هر پت خونگی برای اینکه به محیط خانه عادت کنه کمی زمان میبره اما برای جلوگیری حداکثری از این خرابکاری ها پیشنهاد می کنیم از یک مربی استفاده کنید تا با آموزش های لازم اصلاح رفتاری درستی برای سگ شما انجام بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به سراسر ایران

ارسال سریع محصولات

امکان بازگردانی محصول

در صورت منقضی بودن تاریخ مصرف

برند های جهانی

همکاری با بهترین برند های ایرانی و خارجی

ایمنی در خرید

خرید ایمن با بهترین قیمت ها