بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

بازدید: 4,176 بازدید
بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

در تحقیقات رسمی که انجام شده در سال‌های 2017 تا 2019 حدود 93/6 میلیون گربه در خانه شهروندان آمریکایی زندگی می‌کنند؛ در حالی که تنها حدود 77/5 میلیون سگ درخانه شهروندان آمریکایی زندگی می‌کنند؛ به نظر شما علت این محبوبیت چیست؟ شاید به توان گفت علت اصلی محبوبیت گربه نسب به سگ این باشد که گربه نسب به سگ سازگاری بهتری به زندگی داخل آپارتمان را دارد و می تواند خود را با زندگی پر مشغله انسان وفق دهد؛ اما بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی کدام است؟

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

ویژگی های بهترین گربه برای نگهداری در آپارتمان

  • سازگار و قانع باشد.
  • به فعالیت خیلی زیاد برای شادی نیاز نداشته باشد.
  • کم صدا باشد و علاقه به آواز در ساختمان نداشته باشد!
  • بتواند 8 ساعت یا بیشتر در خانه تنها زندگی کند (ممکن است شاغل باشید)
  • اجتماعی شده و رفتار دوستانه ای با انسان ها داشته باشد
  • احتیاج به قلمرویی وسیع نداشته باشد
  • اگر زیاد مهمانی می روید یا مهمان دارید بتواند سر و صدا و صدای افراد ناشناس را تحمل کند

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

بهترین نژاد گربه برای شما چیست؟

مهمترین عامل در انتخاب بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه و آپارتمان، شخصیت گربه است. هم چنین انتخاب گربه مناسب برای نگهداری در خانه به ویژگی های جسمانی سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. هر گربه فارغ از نژاد آنها، شخصیت منحصربفردی دارند. برخی از آنها جلب توجه کننده و پر حرف هستند درحالی که برخی دیگر ساکت و تنبل هستند. در این مقاله به معرفی چند نژاد اصیل گربه پرداختیم که به شما کمک می کند یک همراه مناسب گربه خانگی برای خانواده خود پیدا کنید.بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه دوون رکس برای آپارتمان نشینان

دوون رکس یک نژاد گربه بسیار باهوش، با ظاهری منحصر به فرد است که به دلیل پوشش مواج و گوش های بزرگش معروف است. آنها چشمان بزرگ، استخوان گونه برجسته و پوزه کوتاه دارند.

پوشش ابریشمی و موج دار آنها دارای تنوع رنگی مختلفی است. چشمان آنها نیز در همه رنگ ها و تنوع ها موجود است. Devon Rexیک گربه نسبتاً کوچک است. وزن نرها 3 تا 4 کیلوگرم است، در حالی که وزن ماده ها بین 2 تا 3 کیلوگرم است. طول عمر آنها 9 – 13 سال است.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه های هیمالیا برای نگهداری در خانه

گربه های هیمالیا به خاطر خلق و خوی شیرین، هوش و تعامل بازیگوشانه معروف هستند. تقریباً مانند گربه های سیامی، نژاد هیمالیا زیاد بازی می کند و معمولاً می تواند ساعت ها با یک اسباب بازی گربه سرگرم شود. این گربه های ملایم و آرام، دارای چشمانی بزرگ و عمیق آبی و پوشش با موهای بلند و پر و متراکم هستند که نیاز به نظافت منظم دارند.

گربه های هیمالیا به خوبی با خانواده هایشان ارتباط برقرار می کنند. این گربه ها همراهی خوبی دارند، به شرطی که صاحبان آنها مراقب تغذیه‌شان باشند و با آنها ورزش و تعامل کافی داشته باشند.

گربه هیمالیا توسط دکتر کلاید کیلر و ویرجینیا کاب در دهه 1930 با تلاقی یک گربه ایرانی و سیامی ایجاد شد. اولین گربه هیمالیایی نتیجه نسل چهارم این نژادها بود.

گربه هیمالیا از لحاظ ظاهری بسیار شبیه گربه پرشین است و بسیاری از ویژگی های آن مانند بدن گرد و پاهای کوتاه را دارد اما از نظر رنگ چشم و تغییرات پوشش با گربه پرشین متفاوت است. رنگ چشم گربه هیمالیا آبی است و دارای یک پوشش سفید یا کرمی با رنگهای سیاه، آبی، یاسی، شکلاتی و قرمز است که حاصل تلاقی با گربه سیامی می باشد.

وزن گربه هیمالیا معمولاً حدود 5 کیلوگرم است، البته وزن ماده ها ممکن است کمتر و وزن نرها بیشتر باشد. طول آنها به طور کلی بین 25 تا 30 سانتی متر است و طول عمر آنها 15 سال است.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

 گربه های راگدول برای آپارتمان

ragdoll یکی از بزرگترین نژادهای گربه است؛ همچنین یکی از محبوب ترین ها است که به دلیل شخصیت سگ مانند، اغلب “گربه توله سگ” نامیده می شود. گربه راگدول بسیار مطبوع و مهربان و صمیمی است و اغلب به دنبال همراهی با انسان مانند دنبال کردن افراد در خانه و خوابیدن با صاحبش است.

این نژاد در مقابل با کودکان و دیگر حیوانات خانگی رفتار خوبی دارد و به راحتی آموزش می یابد تا کارهای سگها را یاد بگیرد ، مانند بازی گرفتن، غلت زدن یا گدایی. زمانی که صحبت از شخصیت آنها می شود باید گفت، این گربه ها دوست داشتنی، شیرین و همیشه در آغوش نوازش هستند. آنها اغلب هنگام ورود به خانه از صاحبشان، درب منزل استقبال می كنند و می توانند با كمك تشویقی به راحتی ترفندهایی را یاد بگیرند.

گربه های راگدول بزرگ، بدن بلند و به طرز چشمگیری زیبا با موهای بلند و ابریشمی هستند. راگدول ها کاملاً سفید متولد می شوند و با افزایش سن صورت، گوش و دم آنها تیره می شود. وزن گربه راگدول بین 4.5 تا 9 کیلوگرم است.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه های فولد اسکاتلندی درخانه

گربه های فولد بسیار دوست داشتنی و صمیمی با مردم و سایر حیوانات خانگی هستند. این نژاد بازیگوش به یک عضو خانواده وابسته می شود. گربه فولد اسکاتلندی به دلیل صدای نرم و توانایی “صحبت کردن” در صداهای مختلف و صدای گربه معروف است که در بسیاری از نژادهای دیگر گربه شنیده نمی شود.

این نژاد با گوشهای تا شده غیرمعمول و چشمهای رنگی زرد و نارنجی قابل تشخیص است. این گربه ها تمایل دارند که با کودکان دوست باشند؛ هم چنین توجه و همراهی افراد را دوست دارند. اگر برای مدت طولانی از خانه بیرون هستید، گربه فولد اسکاتلندی مناسب خانواده شما نیست.

فولد اسکاتلندی نژاد گربه ای منحصر به فرد است که گوش های آن به جلو و پایین جمع می شود. این گربه ها دارای خلق و خوی بسیار زیبا، آسان و شخصیت عالی هستند. گوشهای تا شده، صورت و چشمهای گردشان ظاهری شبیه به جغد اسکاتلندی می دهد. هنگام تولد ، گوش های آنها طبیعی به نظر می رسد اما بچه گربه شروع به رشد می کند و گوش های آنها تا می شود.

فولد های اسکاتلندی نر بین 4 تا 6 کیلوگرم و ماده ها بین 2.7 تا 4 کیلوگرم وزن دارند. متوسط ​​عمر فولد اسکاتلندی بین 12 تا 14 سال است.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه های سیامی در آپارتمان

نژاد گربه سیامی که موی کوتاه و چشم آبی دارند، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین نژادهای گربه در جهان است. پوشش گربه سیامی کاملا منحصر به فرد است، دارای بدنی به رنگ روشن که خز تیره تری روی صورت، پنجه، گوش و دم را پوشانده است. خز آن کوتاه، نرم و ابریشمی است.

گربه های سیامی باهوش و بسیار اجتماعی هستند که از تعامل با کودکان و سایر حیوانات، به ویژه سگ لذت می برند. این نژاد فعال و بازیگوش به دنبال همراهی با صاحب خود است، خواه نشستن در دامان یا در رختخواب بودن با صاحبان آنها باشد. گربه های سیامی دارای چندین ویژگی سگ مانند، از جمله عشق به بازی و نیاز به همراهی زیاد هستند.

گربه های سیامی بسیار باهوش، پرحرف و خوش مشرب هستند. آنها صدای عمیق و بلندی دارند و از “گپ زدن” با صاحبانشان لذت می برند. گربه سیامی بسیار بازیگوش و پرانرژی است و برای شاد ماندن، به تعامل انسانی زیادی نیاز دارد. این گربه ها برای افرادی که قصد دارد آنها را برای مدت طولانی در خانه تنها بگذارد، ممکن است مناسب نباشد زیرا در صورت رها شدن به حال خود مستعد شیطنت هستند.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه بیرمن برای نگهداری در خانه

بیرمن گربه ای با اندازه متوسط ​​و منحصر به فرد ، با طبع دوست داشتنی است. بیرمن ها دارای بدنی مستطیل شکل، صورت پهن و بینی به شکل رومی هستند. آنها چشمانی گرد و آبی عمیق دارند. خز آنها نسبتاً بلند و ابریشمی است.آنها با وجود سنگینی نسبی، گربه های زیبا و برازنده ای هستند که عضلات قوی و ساختار استخوانی خوبی دارند. وزن بیرمن به طور معمول بین 4 تا 7 کیلوگرم و قد آن بین 30.5 تا 40.5 سانتی متر است. طول عمر گربه بیرمن 12 تا 16 سال است.

گربه برمه ای در برمه که امروزه با نام میانمار شناخته می شود، کشف شده است، اما ریشه دقیق آن مشخص نیست. بیرمن که به آن “گربه مقدس برمه” نیز گفته می شود، یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه است. اگرچه ریشه دقیق آن مشخص نیست، افسانه های زیادی پیرامون این گربه با شکوه وجود دارد.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه پرشین برای نگهداری در آپارتمان

گربه پرشین گربه ای عضلانی، استخوانی سنگین، اندازه متوسط ​​تا بزرگ با پاهای کوتاه، ضخیم، پنجه های بزرگ، شانه های بزرگ، گردن کوتاه، سینه پهن و دم نسبتاً کوتاه است. آنها دارای سرهای بزرگ با چشمان متحرک و پهن و بینی کوتاه هستند. وزن گربه پرشین می تواند بین 4 تا 8 کیلوگرم باشد و در حدود 25 – 38 سانتی متر قد بایستند. عمر آنها 15 سال و بیشتر است.

گربه پرشین یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه است که امروزه وجود دارد. تاریخچه اولیه آنها تا حد زیادی ناشناخته مانده است، گرچه اکثر آنها بر این عقیده اند که این گربه (یا حداقل اجداد آن) از پارس (ایران فعلی) و ترکیه آمده است.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه آبی روسی در خانه

گربه آبی روسی یک پوشش خاکستری مایل به آبی دارد که کاملاً منحصر به فرد است. چشم های آنها به رنگ سبز است. وزن متوسط ​​گربه آبی روسی 3.5 تا 7 کیلوگرم است که گربه های نر سنگین تر از ماده هستند. طول عمر گربه آبی روسی حدود 15 تا 18 سال است.

در مورد تاریخ آبی روسی نظریه های زیادی وجود دارد. یک تئوری خاطر نشان می کند که این نژاد در یکی از جزایر در شمال روسیه رشد کرده و در دهه 1800 با ملوانان به اروپا سفر کرده است. برخی دیگر معتقدند که این گربه ها از فرزندان گربه هایی هستند که متعلق به تزارهای روسیه بودند.

بهترین نژاد گربه - بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی

گربه موکوتاه انگلیسی برای آپارتمان نشینان

موکوتاه بریتانیایی یک نژاد گربه با اندازه متوسط ​​و بزرگ با سینه ای پهن، پاهای کوتاه و عضلانی، پنجه های گرد و دم ضخیم است. سر آن با چشمهای بزرگ و بینی کوتاه اما پهن است. این نژاد که برای جلوگیری از حمله جوندگان به مزرعه و خانه اربابان خود پرورش یافته است. به تنهایی خوب بازی می کند و انتخاب خوبی برای افراد مجرد است.

گربه مو کوتاه انگلیسی پوشش کوتاه و متراکم و در عین حال مخلوط است. موکوتاه انگلیسی گربه های نسبتاً بزرگی هستند و وزن آنها معمولاً حدود 7 کیلوگرم است، هرچند وزن بعضی از آنها 4 کیلوگرم و بعضی دیگر 9 کیلوگرم نیز است. قد آنها بین 30 تا 35.5 سانتی متر است. طول عمر گربه موکوتاه انگلیسی 14 تا 20 سال است.

موکوتاه بریتانیا در خیابان های شهر در اطراف انگلیس در قرن نوزدهم کشف شد. شخصی به نام هریسون ویر خالق نژادی است که امروزه شاهد آن هستیم. او بسیار به گربه علاقه داشت و قوی ترین هایی را که پیدا کرد انتخاب کرد و شروع به پرورش آنها کرد.

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آپارتمانی کدام است؟

پاسخ به این سوال به شخصیت، ویژگی های جسمانی گربه و سبک زندگی شما بستگی دارد. در اینجا چند نژاد گربه را به شما معرفی می کنیم تا کمک کنیم یک گربه خانگی مناسب برای خانواده خود پیدا کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی گربه
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت