غذا و مکمل غذایی پرندگان

Show Filters

مشاهده همه 5 نتیجه

غذای پرندگان زینتی

پرندگان از جمله دوست داشتنی‌‌ترین همراهانی هستند که می‌توانیم از آن‌ها در داخل خانه خود مراقبت کنیم. پرنده‌ها دارای گونه‌های مختلفی بوده و هر کدام بسته به گونه خود از غذای خاصی لذت می‌برند. به هنگام انتخاب غذای پرندگان زینتی باید دقت کنید که چه غذایی برای پرنده شما مناسب خواهد بود.

تعدادی از پرندگان مانند طوطی می‌توانند دانه‌های سخت را نیز استفاده کنند اما برخی از پرنده‌های دیگر تنها قادر به استفاده از غذاهای نرم هستند.

چرا از غذای پرندگان استفاده کنیم؟

یکی از دلایل بیماری پرندگان تغذیه غذایی نا مناسب است که اگر به آن توجه نکنید ممکن است مشکلات زیادی برای پرنده ایجاد کند. انواع غذای پرندگان به شما کمک خواهد کرد مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کرده و از بروز بیماری جلوگیری نمایید. خوراکی که بین پرندگان مشترک است، معمولا میوه و سبزیجات است. میزان میوه و سبزیجات بسته به نژاد هر پرنده متفاوت خواهد بود اما به طور کلی استفاده از این مواد برای سلامت و رشد آن‌ها لازم است.

غذای پرندگان ترکیبی از میوه و انواع سبزیجات است که بخشی از نیاز غذایی پرنده را تامین خواهد کرد. قسمتی از غذای پرندگان هم شامل آجیل بوده که برای طوطی‌ها مناسب خواهد بود. استفاده از مکمل‌های غذایی هم برای انواع پرندگان مفید بوده و به رشد آن‌ها کمک می‌رساند.

انواع غذای پرندگان زینتی

  • غذای نرم: استفاده از غذای نرم که شامل تخم مرغ هم می‌شود، در دوران تولید مثل قناری دارای اهمیت زیادی است و استفاده از آن برای این پرندگان توصیه می‌شود.
  • غذای پلت: پلت شامل میوه و سبزیجاتی است که طی مرحله کنسانتره تبدیل به غذای مصرفی پرندگان می‌شوند. این پلت‌ها معمولا برای پرندگان کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • مکمل غذایی: ممکن است تعدادی از مواد مورد نیاز بدن پرنده مانند ویتامین‌ها تامین نشود. در این حالت استفاده از مکمل غذایی کمبود‌های بدن پرندگان را رفع کرده و به سلامت آن‌ها کمک خواهد کرد.
  • غذای آجیلی: این سبک غذا برای همه پرندگان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و معمولا طوطیان علاقه ویژه‌ای به آن دارند.

خرید اینترنتی غذای پرندگان

جهت خرید اینترنتی انواع غذای پرندگان و مکمل‌های مختلف می‌توانید از طریق پت شاپ پتیشا مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.