قلاده و لید

Show Filters

مشاهده همه 9 نتیجه

Show Filters

مشاهده همه 9 نتیجه

قلاده سگ

قلاده و لید یکی از لوازم ضروری آموزش حیوانات است که در هنگام نگهداری از سگ، باید آن را تهیه کنید. قلاده‌ها دارای انواع مختلفی هستند اما به طور کلی می‌توان گفت یک گردنبند عریض است که بر دور گردن سگ، گربه و .. بسته می‌شود. بهتر است از همان دوران کودکی سگ، از قلاده کمک بگیرید تا در بزرگسالی، سگ شما به راحتی بتواند قلاده را بپذیرد و هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشد.

شاید تصور کنید قلاده تنها کاربرد زیبایی داشته و نقش مهمی در تربیت سگ ایفا نمی‌کند اما در اشتباه هستید؛ در ادامه به معرفی دلایلی خواهیم پرداخت که شما را مجاب می‌کند از لید و قلاده سگ استفاده کنید.

دسته ها مرتبط:

دلایل استفاده از قلاده سگ

  • امنیت سگ در محیط خارجی منزل: سگ‌ها حیواناتی هستند که نیاز به سرگرمی و پیاده روی در محیط خارج از منزل خواهند داشت. گاهی اوقات لازم است سگ خود را برای پیاده روی و گردش به پارک یا خیابان ببرید. در این شرایط در صورت عدم وجود قلاده، سگ با دیدن گربه یا سایر عوامل خارجی از شما دور می‌شود و در صورت شلوغ بودن محیط صدمه خواهد دید.
  • جلوگیری از گم شدن حیوان خانگی: سگ حیوان بازیگوشی است که دائما از این سمت به آن سمت در حال حرکت است. سرعت دویدن سگ هم بالاست و در صورتی که یک لحظه از او غافل شوید، ممکن است در خارج از خانه گم شود. معمولا بر روی قلاده سگ مشخصات و آدرس صاحب سگ درج می‌شود تا هر شخصی که سگ را پیدا کرد با توجه به این اطلاعات بتواند او را به منزل برگرداند.
  • پیش‌گیری از بروز مشکل برای سایر افراد جامعه: شاید شما وقت زیادی را صرف آموزش سگ خانگی خود کرده باشید و سگ هم رابطه خوبی با انسان‌ها داشته باشد، اما برخی از افراد ترس زیادی از سگ‌ها دارند و عدم وجود قلاده می‌تواند حس امنیت را از آن‌ها بگیرد.

انواع قلاده‌ سگ

قلاده‌ها بسته به کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • قلاده گردنی ساده: سنتی‌ترین قلاده، نوع گردنی ساده است که به دور گردن سگ بسته شده و می‌تواند از جنس چرم یا پارچه باشد.
  • قلاده جلیقه‌ای: این قلاده را شاید بتوان بهترین نوع قلاده دانست زیرا زیر سینه سگ بسته می‌شود و هیچ فشاری به گردن حیوان خانگی شما وارد نخواهد کرد.
  • قلاده نوری: نوع خاصی از قلاده نوری وجود دارد که در شب روشن شده و از گم شدن سگ جلوگیری خواهد کرد. قلاده‌های نوری می‌تواند به صورت قلاده ساده یا جلیقه‌ای تولید شوند.