ظرف آب و غذا

Show Filters

مشاهده همه 7 نتیجه

Show Filters

مشاهده همه 7 نتیجه

ظرف آب و غذای سگ

ظرف آب و ظرف غذا جز اولین نیازهایی است که به هنگام نگهداری از یک حیوان خانگی باید به آن توجه کنید. ممکن است تصور کنید مهم نیست ظرف آب و غذای سگ به چه شکلی باشد، بهرحال پاسخ گوی نیاز آن‌ها خواهد بود اما این تصور کاملا اشتباه است. ظرف‌ آب و غذای سگ با تنوع زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام برای نژاد خاصی از این حیوانات دوست داشتنی مناسب هستند.

غذای سگ به دو نوع خانگی و غذای آماده تقسیم می‌شوند و بسته به نظر خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید که البته غذای خشک سگ بیشتر مورد استقبال صاحبان حیوانات خانگی قرار می‌گیرد. زمانی که تصمیم به خرید ظرف غذای سگ بگیرید، با طیف وسیعی از رنگ‌ها و طرح‌ها احاطه خواهید شد که برای انتخاب یکی از این ظرف‌ها باید نکاتی را مد نظر قرار دهید.

نکات مهم در خرید ظرف آب و غذای سگ

به هنگام خرید ظرف غذا و آب باید جثه سگ را در نظر بگیرید تا ظرف غذا برای او کوچک یا خیلی بزرگ نباشد؛ از سمت دیگر به حالت دهان سگ نیز توجه کنید تا به هنگام خوردن آب و غذا به راحتی بتواند وعده غذایی خود را میل کند. گوش‌های سگ هم از جمله مواردی است که در انتخاب شما موثر خواهد بود. برخی از سگ‌ها دارای گوش‌های دراز هستند که به سمت پایین آویزان شده و ممکن است وارد ظرف غذا شوند.

ظرف غذاهایی که تخت و کم ارتفاع هستند برای سگ‌های کوچک یا متوسط مناسب بوده و باعث می‌شود سگ‌ها بدون هیچ مشکلی آب یا غذای خود را مصرف کنند. در مقابل این ظرف‌های کم عمق، ظرف‌هایی گود هم وجود دارند که برای سگ‌های پوزبلند کاربردی خواهند بود. برای سگ‌هایی که گوش بلند دارند، باید ظرف غذای شیبدار تهیه کنید. این ظرف‌ها از افتادن گوش حیوانات در ظرف آب و غذا جلوگیری خواهد کرد. در کنار تمامی انواع ظرف آب و غذا، نوع دیگری وجود دارند که پایه دار بوده و برای نژاد‌های قد بلند مانند ژرمن سپرد عرضه می‌شوند. ظرف‌های آب و غذا معمولا به صورت دوقلو ساخته می‌شوند اما تا حد امکان بهتر است ظرف آب و ظرف غذای سگ را جدا کنید تا از لحاظ بهداشتی سالم‌تر باشند.

جنس ظرف اب و غذای سگ

ظروف آب و غذای سگ از سه جنس پلاستیک، استیل و سرامیکی تولید می‌شوند که هر کدام دارای قیمت و ویژگی‌های منحصربفردی هستند. ظروف استیل دارای طول عمر بالایی بوده و به راحتی شکسته یا ضربه نمی‌بینند، جنس سرامیکی سنگین است و سگ نمی‌تواند آن را چپ کند و جنس پلاستیکی هم ارزان‌ترین نوع ظرف غذا است که طول عمر متوسطی دارند.