آرایشی و بهداشتی سگ

Show Filters

مشاهده همه 12 نتیجه

Show Filters

مشاهده همه 12 نتیجه

شامپو و محصولات بهداشتی سگ

یکی از مشکلاتی که هنگام نگهداری از حیوانات خانگی برای شما ایجاد خواهد شد، مساله حمام کردن آن‌هاست. برخی از حیوانات مانند سگ و گربه دوست ندارند دائما حمام کنند اما برای کمک به بهداشت و سلامتی آن‌ها، به اجبار باید در بازه‌های زمانی مشخصی آن‌ها را به حمام ببرید. گربه به نسبت سگ، حساسیت بیشتری بر روی تمیزی خود دارد و دائما با لیس زدن بدن، خود را تمیز می‌کند اما سگ اینگونه نیست. برای تمیز کردن سگ باید از شامپو سگ و محصولات بهداشتی اختصاصی این حیوانات دوست داشتنی استفاده کنید.

انتخاب شامپو سگ و محصولات بهداشتی مناسب

به هیچ عنوان نباید برای سگ، از شامپوی انسان استفاده کرد. میزان pH پوست ما معمولا زیر 5 است اما pH سگ به 7 می‌رسد و استفاده از محصولات مختص به پوست انسان، می‌تواند برای سگ‌ها بسیار مضر باشد. خوشبختانه انواع شامپوی سگ و سایر محصولات بهداشتی آن در بازار وجود دارد که پاسخ گوی نیاز تمامی نژادهای سگ خواهند بود.

برای رفع آلودگی‌های موضعی قرار گرفته بر روی پوست سگ، استفاده از شامپو مخصوص سگ گزینه ایده‌آلی است. باید مراقب باشید که به هنگام شست‌و‌شو، سگ شامپو را نخورد زیرا پس از آن دچار علائمی مانند استفراغ یا کاهش اشتها خواهد شد.

هر چند وقت یک‌بار باید سگ خود را به حمام ببریم؟

نمی‌توان بازه مشخصی برای حمام کردن سگ تعیین کرد؛ زیرا سگ‌ها دارای نژادهای مختلفی بوده و هر کدام شرایط نگهداری متفاوتی دارند؛ برخی باید در ماه دو بار به حمام رفته و برخی هر دو ماه یک بار به حمام نیاز پیدا می‌کنند. جهت حمام کردن سگ با شامپو، ابتدا این حیوان خانگی را در داخل وان قرار داده و به وسیله دوش دستی بدن سگ را خیس کنید؛ سپس شامپو را بر روی پشت او ریخته و با دستهای خود شروع به شستن حیوان خانگی با شامپو کنید. دقت کنید که شامپو به چشم‌های سگ شما برخورد نکند زیرا باعث قرمزی و سوزش خواهد شد.

معرفی چند مورد از محصولات بهداشتی سگ

از جمله محصولات بهداشتی دیگری که می‌توانید از طریق پت شاپ آنلاین برای سگ خود خریداری کنید دستکش ماساژ، خمیر دندان و سینی توالت سگ است که هر کدام کاربردهای مختص به خود را دارند. دستکش ماساژ سگ از جنس سلیکونی بوده و موهای اضافه بدن را جمع آوری می‌کند. سینی توالت دارای دو لایه مختلف است که لایه رویی از جنس مشبک بوده و یک پد ادرار بین این دو لایه قرار دارد؛ این پد ادرار سگ را جذب می‌کند و از خروج آن به بیرون سینی جلوگیری خواهد کرد.

محصولات مرتبط: