سبد خرید

با ما تماس بگیرید: 02177062875

ارسال ویژه پتیشا RUN مخصوص شهر تهران

گربه روی صندلی برای بهترین نژاد گربه

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل

هر شخصی تنها با دیدن نگاه‌ زیبای گربه محو او خواهد شد و پس از مشاهده رفتار محبت آمیز گربه، به این فکر می‌افتد که یک گربه را به سرپرستی بگیرد تا بتواند اوقات خوبی را در کنار او سپری کند. خوشبختانه نگهداری از گربه نیاز به فضای زیادی ندارد و حتی اگر منزل شما فاقد حیاط بود، می‌توانید یکی از انواع بهترین نژاد گربه را به راحتی بزرگ کنید. گربه‌ها یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی در ایران و در کل دنیا هستند که می‌توان از آن‌ها در آپارتمان نگهداری کرد. تنوع نژاد گربه مانند سگ بالا است و هر نژاد خلق و خوی مختص به خود را دارد.

از دست ندهید: چه غذای به گربه خود بدهیم؟

نژادهای گربه مناسب نگهداری در خانه

قبل از اینکه اقدام به خریداری یا به سرپرستی گرفتن یک گربه کنید، بهتر است شناخت کلی نسبت به نژاد مختلف آن‌ها پیدا کرده و سپس بسته به انتظارات خود یکی از این نژادها را به منزل بیاورید. گربه‌ها حیوانات مستقلی هستند که در صورت تنها بودن در منزل، می‌توانند خود را سرگرم کنند؛ در عین حال بهتر است همیشه یک نفر مراقب گربه شما باشد تا دچارکمبود غذای گربه یا آب نشود. گربه معمولا خود را تمیز نگه می‌دارد اما ممکن است شلوغی زیادی در اتاق شما ایجاد کند. بهر حال تمامی این نکات قبل از به سرپرستی گرفتن گربه باید مورد بررسی شما قرار گیرد. در ادامه مقاله به معرفی نژادهای برتر گربه خواهیم پرداخت که می‌توانید از آن‌ها در منزل خود نگهداری کنید.

بهترین نژاد گربه خانگی:

نژاد شرقی

گربه شرقی هترین نژاد گربه

یکی از بهترین نژادهای گربه برای نگهداری در منزل، نژاد شرقی است که با گوش‌های تیز خود شناخته می‌شود. این گربه‌ها از خانواده سیامی‌ها بوده و به رفتار خوب خود مشهور هستند. نژاد شرقی هوش بالایی دارد و سریعا با اطرافیان رابطه خوبی برقرار می‌کند. نژاد شرقی نیاز به توجه شما دارد و در طول روز باید ساعاتی را به بازی کردن با او اختصاص دهید. رابطه این نژاد با کودکان هم بسیار خوب است و بدون هیچ مشکلی شروع به بازی با آن‌ها می‌کند. متوسط طول عمر نژاد شرقی، 15 سال است که بسته به شرایط زندگی این عدد کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. نژاد شرقی بیش از 300 طرح و الگوی مختلف دارد و جز متنوع‌ترین نژادهای گربه از لحاظ شکل ظاهری و رنگ بندی پوست به شمار می‌روند. این نژاد علاقه زیادی به نوازش دارد و بهتر است در ساعات بیکاری خود، با آن‌ها صحبت کرده و محبت خود را نشان دهید.

نژاد پرشین

گربه پرشین بهترین نژاد گربه

این نژاد را می‌توان محبوب‌ترین و بهترین نژاد گربه در ایران دانست زیرا افراد زیادی ترجیح می‌دهند به جای نژادهای دیگر، از گربه پرشین در منزل خود نگهداری کنند. گربه پرشین مناسب نگهداری در منزل بوده و مانند سایر گربه‌ها علاقه زیادی به زندگی در محیط خارج از خانه ندارد. گربه پرشین دارای موهای بلندی است که همین موها در کنار چشمان زیبا، سبب جذابیت چشم گیر این نژاد شده است. گربه‌های پرشین علاقه زیادی به استراحت کردن دارند و ترجیح می‌دهند اوقات زیادی در طول روز را در آغوش شما یا در گوشه‌ای از منزل به خواب بگذارند. از آنجایی که موهای گربه پرشین بلند است باید وقت کافی صرف تمیز و شانه کردن آن‌ها نمایید تا گربه دچار مریضی نشود. گربه پرشین باید در فواصل مشخصی به حمام برده شود و موهایش با شانه مخصوص مرتب شود.

نژاد اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد هترین نژاد گربه

در جستجوی نگهداری از یک حیوان خانگی بامزه و دلربا هستید؟ نژاد اسکاتیش فولد همان گربه‌ای است که به دنبال آن هستید. این نژاد در همان نگاه اول توجه شما را به سمت خود جلب خواهد کرد و علاقه زیادی به زندگی با انسان‌ها دارد. نژاد این گربه به اسکاتند باز می‌گردد و حیواناتی باهوش، فعال و برونگرا هستند. این نژاد ترجیح می‌دهد تمام ساعات روز در کنار دیگران به بازی مشغول باشد؛ به همین دلیل چنانچه ساعات کاری شما طولانی است این نژاد نمی‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. رابطه اسکاتیش فولد با بچه‌ها بسیار خوب بوده و سریعا رابطه صمیمانه با آن‌ها برقرار می‌کند. اگر وقت کافی برای اختصاص دادن به این نژاد زیبا دارید، گربه اسکاتیش فولد می‌تواند عضو جدید خانواده پرمحبت شما باشد و لحظات شیرینی را برای شما و خانواده‌تان رقم خواهد زد.

نژاد اگزوتیک مو کوتاه

گربه اگروتیک هترین نژاد گربه

این نژاد از جفت گیری گربه پرشین و نژاد آمریکایی مو کوتاه در دهه 50 میلادی به وجود آمد و به دلیل شکل ظاهری زیبا، به سرعت محبوبیت زیادی در سراسر دنیا پیدا کرد و امروز جزوو انواع بهترین نژاد گربه محسوب می شود. متوسط طول عمر نژاد اگزوتیک مو کوتاه بین 14 تا 15 سال است و وزن آن بین 4 الی 6 کیلوگرم متغیر خواهد بود. این نژاد برخی از خصوصیات گربه‌های پرشین و برخی از خصوصیات گربه‌ موکوتاه آمریکایی را به ارث برده است. آرام و کم سرو صدا بودن نژاد اگزوتیک مو کوتاه به شما اجازه می‌دهد حتی در آپارتمان هم از آن نگهداری کنید. تنها نکته مهم در نگهداری از این نژاد، توجه کافی به گربه خواهد بود. نژاد اگزوتیک مو کوتاه دوست دارد دائما مورد توجه قرار گیرد و یا در کنار شما استراحت کند، پس اطمینان حاصل کنید که وقت کافی برای بازی و نگهداری از او را خواهید داشت.

نژاد آمریکایی مو کوتاه

گربه آمریکایی هترین نژاد گربه

نژاد آمریکایی مو کوتاه یکی از کم دردسرترین حیوانات خانگی است که می‌توانید به منزل خود بیاورید. این نژاد اولین بار توسط اروپاییان به آمریکای شمالی برده شد و در گذشته از آن‌ها به عنوان شکارچی موش در کشتی و مزارع بهره می‌بردند. در سال 1906 نژاد آمریکایی مو کوتاه به رسمیت شناخته شد و نام گذشته خود Domestic Shorthair را از دست داد. موهای بدن نژاد آمریکایی مو کوتاه، ضخیم و کوچک است و رنگ بندی متنوعی دارد. چشم‌های بادامی این نژاد دارای رنگ‌هایی مانند آبی، سبز، مسی و طلایی بوده که هر کدام از آن‌ها جذابیت خاصی به صورت گرد نژاد آمریکایی مو کوتاه می‌بخشد. این گربه در طول زندگی خود وزنی بین 5 الی 7 کیلوگرم خواهد داشت و میانگین طول عمر آن‌ها هم بین 15 الی 20 سال است. آسان گیر بودن نژاد آمریکایی سبب شده که نگهداری از آن‌ها در منزل بسیار راحت باشد و دردسر زیادی ایجاد نمی‌کنند؛ علاوه بر آن رابطه خوبی با اعضای خانواده برقرار کرده و می‌توانند به خوبی با بقیه ارتباط دوستانه برقرار کنند.

انتخاب بهترین نژاد گربه برای منزل

به طور کلی بیشتر نژادهای گربه می‌توانند بدون هیچ مشکلی در منزل شما زندگی کنند اما بسته به نژاد آن‌ها، خلق و خوهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد. برای نگهداری از بهترین نژاد گربه، باید یک جای خواب برای او در نظر بگیرید و علاوه بر آن یک ظرف مملو از خاک در دسترس گربه قرار دهید تا بتواند در داخل جعبه خاک گربه ادرار خود را دفع کند. به جای غذاهای خانگی، توصیه می‌کنیم از غذاهای خشک گربه کمک بگیرید تا خیالتان بابت مواد مغذی بدن راحت باشد. پت‌شاپ‌های مختلفی در سراسر کشور وجود دارند که محصولات مورد نیاز شما برای نگهداری از گربه را ارائه می‌دهند و پت شاپ پتیشا یکی از بهترین آن‌ها است که تمام محصولات خود را با قیمتی مناسب عرضه می‌کند. پیش از خرید می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید تا به شما کمک کنند خریدی بهتر داشته باشید.

 

مقالات پیشنهادی ما
راهنمای جامع خرید جای خواب سگ
راهنمای خرید باکس و جای خواب سگ

خرید جای خواب سگآیا به فکر خرید جای خواب سگ برای سگ خود هستید؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای Read more

غذای مرطوب سگ
غذای مرطوب

غذای مرطوب یا کنسروی سگ چیه؟   یکی از بزرگترین مشکلات برای افرادی که سگ دارن، پیدا کردن یک غذای Read more

دلایل پرخاشگری سگ خانگی
وحشی شدن سگ ها، پت شاپ پتیشا

چرا گاهی سگ ها وحشی می شوند؟ یکی از متدوال‌ترین مشکلات رفتاری که در سگ‌های خانگی مشاهده می‌شود، خشونت و Read more

واکسیناسیون سگ های خانگی، برنامه صحیح واکسن سگ
واکسیناسیون سگ

واکسیناسیون سگ‌های خانگی سگ‌ها یکی از دوست‌داشتنی‌ترین حیواناتی هستند که می‌توانید از آن‌ها در منزل خود نگهداری کنید. زمانی که Read more

2 comments

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

  2. وای من عاشق گربه ها شدم حتما یدونه میخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به سراسر ایران

ارسال سریع محصولات

امکان بازگردانی محصول

در صورت منقضی بودن تاریخ مصرف

برند های جهانی

همکاری با بهترین برند های ایرانی و خارجی

ایمنی در خرید

خرید ایمن با بهترین قیمت ها